Новини

Древніші театри світу

Бродвей в Нью-Йорку, Ла Скала в Мілані, Сіднейський оперний - ці театри відомі у всіх куточках планети. А ось про театрах, які перебували в зеніті слави століття назад, відомо не багатьом. Ми зібрали 10-ку древніх театрів, побувати в яких можна і сьогодні.


1. Театр в Сиді

Римські руїни в Сіде (популярному курортному місті на півдні Туреччини), знаходяться в досить хорошому стані і включають в себе храм, міські ворота і великий театр, який вміщував близько 15 000 чоловік. Місто було засноване грецькими колоністами в сьомому столітті до нашої ери, і був одним з найважливіших торговельних центрів в регіоні. У 25 році до нашої ери Сіде став частиною римської провінції Галатия і розцвів через торгівлі оливковою олією і рабами. Театр був основним культурним місцем в місті протягом багатьох років, і привертав відомих людей з усього Середземноморського регіону. Руїни театру пізніше почали використовуватися для гладіаторських боїв, а після популяризації християнства навіть виступали в ролі церкви.

Театр в Сиді


2. Римський театр в Босрі

Босра - стародавнє місто, розташоване на території сучасної Сирії на південь від Дамаска. Це один з найстаріших міст на Землі. Він згадувався ще в єгипетських ієрогліфах в 14-го століття до нашої ери. Місто було завойоване римлянами в 106 році н.е., і його зробили столицею Римської Аравії. Незабаром після цього в Босре був побудований театр місткістю до 15 000 чоловік. Сьогодні він є одним з найбільш добре збережених римських театрів в світі через те, що незабаром після будівлі династія Айюбідів спорудила довкола театру фортеця. В цей театрі дивовижна акустика, триповерхова авансцена і тридцять п'ять рядів крісел.

Римський театр в Босрі


3. Театр у Дельфах

Дельфи були одним з найважливіших місць в давньогрецької релігії, а також були місцем розташування святилища і оракула Аполлона. У 8-му столітті до нашої ери в Дельфах був побудований і освячений храм Аполлона. Стародавній театр Дельф був побудований на пагорбі, завдяки чому перед глядачами відкривався на святиню та захоплюючий краєвид навколо нього. Варто зазначити, що перший театр на цьому місці був побудований в четвертому столітті до нашої ери, і міг вмістити п'ять тисяч і глядачів.

Театр у Дельфах


4. театр у Аммані

Найбільш вражаючим пам'ятником Йорданії і по сей день є театр, який був побудований під час правління Антоніна Пія, і міг вмістити 6000 чоловік. Театр і Одеон були розташовані з двох боків оточеного колонами форуму, від якого збереглася лише невелика частина. У 1948 році театр надав тимчасовий притулок для тисяч палестинських біженців, які рятувалися з Ізраїлю. Протягом двох тижнів населення Аммана майже подвоїлася.

театр у Аммані5. Грецький театр в Таормине


Таорміна була грецькою колонією на східному узбережжі острова Сицилія. З театру, який був побудований греками у 2-му столітті до н.е., відкривається приголомшливий вид на все красиві місця в околицях: Етну, заливши Наксос, Кастельмола і кристально-чисте Середземне море. Театр був реконструйований і розширений римлянами, і сьогодні він є одним з найбільших стародавніх театрів на Сицилії.
театр в Таормине


6. Театр в Мериді

В іспанській Меріді є чимало помітних будівель, але театр, який був побудований за підтримки консула Марка Агріппи, безумовно, є найзначнішим в місті і, можливо, на всьому Піренейському півострові. Це хороший приклад класичного римського театрального дизайну: до послуг глядачів були зведені три горизонтальні площадки, які відповідали їх соціального класу. Вважається, що театр міг умістити близько п'яти з половиною тисяч глядачів. У наступні століття театр зазнав кілька реставрацій, під час яких він обзавівся новими архітектурними елементами і прикрасами. Будова було повністю відреставровано в 1970-х і в ньому до цих пір дають уявлення.

Театр в Мериді


7. Театр Дионіса

Театр Діоніса, який знаходиться практично в тіні Акрополя, вважається найдавнішим у світі театром. У класичну епоху тут ставили афінські драми під час святкування Великої Диониссий, одного з головних релігійних свят в місті. Вважається, що він був побудований нащадками тирана Пісістрата, але згодом пережив безліч змін і розширень. У це означає, що архітектурна еволюція цього театру залишається загадкою. Руїни, які збереглися на нинішній день, мають обриси будівель пізнього римського періоду в театрі, і тільки кілька рядів лавок збереглося з його класичного грецького періоду.

Театр Дионіса


8. Римський театр в Оранжі

Спочатку побудований за часів імператора Августа в першому столітті нашої ери, римський театр в Араузіоне був закритий офіційним указом в 391 р н.е., через те, що християнська церква розглядала спектаклі як нецивілізоване і небогоугодну дійство. Стародавній театр був відновлений в дев'ятнадцятому столітті, і сьогодні він є домом оперного фестивалю Chorégies d'Orange

Римський театр в Оранжі9. Театр в Епідаврі

Театр в Епідаврі, безсумнівно, є найвідомішим і найбільш збереженим древнім театром в світі. Він був релігійним і політичним центром Епідавра, міста-держави другорядного значення, який жив в тіні більш великих міст, таких як Коринф, Спарта і Афіни.

Розкопки, що почалися в 1880 році, які були завершені поряд з реставрацій в двадцятому столітті, показали найдосконаліший зразок древнього грецького театру. Він має 55 рядів сидінь, які діляться на 12 рівнів в нижній частині і 22 рівня у верхній частині. Всього театр вміщував понад 20 000 глядачів. А легендарна акустика театру вже давно стала джерелом наукових і аматорських спекуляцій, але навіть після десятиліть досліджень не було визначено, чому в театрі так розноситься звук.
Театр в Епідаврі


10. Одеон Герода аттичного

Вирізаний в південному схилі афінського Акрополя Одеон був побудований в 161 р н.е. Геродом Аттиком в пам'ять про свою дружину. В першу чергу, це був меморіал, який також використовувався в якості театру. Цілком можливо, що Герод був найбагатшим афінянином в той час. Його величезне багатство і освіту (він був філософом, софістом і ритором) зробило Герода дуже популярним, навіть серед імператорських римських сімей. Він говорив, що був учителем двох римських імператорів: Луція Вера і Марка Аврелія.

Герод вів римський спосіб життя і одружився на молодій і дуже красивою римлянці по імені Рігіллія, яка невдовзі померла. Туга за молодій дружині Ірода Аттика була настільки нестерпна, що він пофарбував всі стіни і вікна свого будинку в чорний колір і відмовлявся виходити на вулицю протягом цілого року. Коли він, нарешті, вийшов з депресії, то зробив ряд творінь, які присвятив пам'яті про свою дружину.
Одеон Герода аттичного