Новини

Традиційний одяг, яким пишається світ

Національний костюм для будь-якого народу - це втілення всіх його особливостей, культури і традицій. Кожна нація може похвалитися особливостями одягу, який зберігає в собі частинку минулого і дозволяє зберігати національну ідентичність. Про такі костюми сьогодні і піде мова.

Традиційний одяг - це не тільки спосіб захиститися від холоду, але і можливість проявити свою приналежність до певної культури. Національний одяг раніше дуже чітко ділилася на повсякденну і святкову. До того ж з певних деталей національного костюма можна було судити про те, до якого стану належить людина.


Український

Багата, насичена подіями історія українського народу, характер українців, відбилися в особливостях одягу, яка займає помітне місце в світовій етнічній культурі.

image

В елементах українського костюма простежується вплив інших народів, які протягом історії в різному ступені взаємодіяли з українцями. Традиційний костюм заснований на одязі слов'ян, які проживали на території України, особливо за часів процвітання Київської Русі. Костюм українців мав гармонійний комплекс предметів одягу, в основний склад якого входили натільна, поперекова, нагрудна і верхня одежа. Доповнювали оздоблення головні убори, взуття, пояси та різноманітні знімні прикраси. Кожен предмет мав певне призначення, тільки йому властивий спосіб носіння, а також можливість об'єднання в комплекс з іншими предметами. Деталі одягу виготовлялися з відповідних матеріалів традиційних забарвлень, по-своєму прикрашалися.

Калмицький

image

Національний одяг калмиків тепла, а наряди багатошарові. Легкі нижні одягу - сорочка і штани - створювалися з тонкої бавовни, сукна або нанки, в залежності від добробуту сім'ї. Верхній одяг був більш щільним, з шкур або повсті. Його прикрашали хутром, а багаті люди в якості декору також використовували нашивні лампаси.

Костюм Грузії

image

Національний костюм Грузії серед інших традиційних костюмів виділяє велику кількість декору. Наряди для грузинських жінок складалися з картули (довгого приталеного плаття) і пояса, який обов'язково прикрашався вишивкою або перлами.

Сербський

image

Національний сербський одяг відрізняється простотою. Основним матеріалом для пошиття традиційних нарядів завжди було тонке полотно. Полотняний одяг шили для дорослих і дітей. Носили його в будь-який час року. Правда, взимку наряди доповнювали вовняний спідницею і теплою прегачею. В якості верхнього одягу використовували хутряні безрукавки або щільні шкіряні накидки.

Характерною особливістю адигейських костюмів є вільні накидки, що нагадують халати з широкими полами. Такі накидки застібали на срібні ґудзики. Доповнювали образ зручними шароварами, які заправлялися в ногавиці.


Англійський

image

На відміну від шотландців і ірландців, жителі Туманного Альбіону не мають характерного одягу, яку можна було б назвати національним костюмом. Але є певні речі, які носять типові представники певних професій, характерних тільки для Англії. Наприклад, стражники знаменитого Тауера носять червоні камзоли, розшиті золотом. В якості головного вбрання використовується висока шашка, прикрашена чорним хутром.

image

Іспанський

image

Одним з найефектніших національних костюмів є іспанський. Наряди для жінок в Іспанії відрізнялися відкритістю і підкреслювали фігуру. Жіночий костюм складався з широкої спідниці яскравого кольору, корсета і блузи з відкритим декольте, а іноді і оголеними руками.

Найхарактернішим елементом наряду вважається квітчаста багатошарова спідниця, яку одягали як в повсякденному житті, так і на свята. Найбільш ефектним головним убором була і є мантилья. Зараз цю мереживну накидку, надіти поверх високого гребеня, іноді використовують для створення весільних образів в народному стилі.


Костюм Таїланду

image

Костюми жителів Таїланду більш легкі та яскраві. Це обумовлено особливостями країни, в якій вони проживають. Ще одна характерна риса нарядів цієї сонячної країни - велика кількість прикрас. Дівчата з п'яти років носять на шиї і зап'ястях кільця, кількість яких з часом зростає. Саме це, відповідно до їхніх вірувань, є еталоном краси.


Шотландський

image

Народні шотландські костюми відомі по всьому світу такий характерною особливістю, як кілт. Ця деталь гардеробу, що нагадує просту спідницю, є частиною наряду для чоловіків і жінок.

Кілт шиється з тартана. Це щільна вовняна тканина з характерним принтом в клітку. Варто також зауважити, що у кожного клану і регіону був свій малюнок, що відрізняється розміром клітини і поєднанням кольорів. Верх у національного костюма Шотландії однотонний, доповнений чорним жилетом.

Мексиканський

image

Костюм жителів Мексики асоціюється у багатьох з сомбреро - крислатим капелюхом. Але крім цього головного убору, до національної мексиканської одязі відносять також широку бавовняну сорочку і однотонні брюки.

Жіночі варіант народного костюма мало чим відрізняється від чоловічого. Він складається з тієї ж блузи, доповненої однотонної довгою спідницею. Невід'ємна частина національного костюма мексиканки - квітчаста шаль, яку жінки використовують і як накидку, і як головний убір, і навіть як слінг, в якому можна носити новонародженого малюка.

Болгарський

image

Національні болгарські костюми традиційно діляться на «чернодрушну» і «белодрешну». Перший варіант одягу виконувався в темних тонах, другий - в світлих. Світлі костюми надягали у свята, а темніші призначалися для повсякденного носіння. І сорочку, і жилет болгари прикрашали вишивкою.

image

Національні костюми світу настільки ж різноманітні і несхожі один на одного, як і самі люди, які населяють території різних країн. Зараз традиційні костюми одягають лише в особливих випадках, а окремі їх елементи використовують при створенні сучасних нарядів для жінок і чоловіків. Таке ставлення до національного одягу дозволяє зберегти почуття приналежності до певної культури і пам'ять про багате минуле своєї країни.