Новини

Як стати розумнішим в домашніх умовах?

Ми дослідили дисертації, наукові статті та освітні журнали, щоби розповісти вам як найефективніше натренувати найголовніший м’яз нашого тіла – мозок. Розвинути мозок вам допоможуть наступні 10 пунктів, і якщо ви включите в своє дозвілля бодай два з них, одразу помітите, що рівень концентрації та запам’ятовування виріс.

Як каже дослідник, автор проекту «Інтеллектика», автор книжок «Досконалий мозок: Як управляти підсвідомістю» і «Як стати розумнішими»:

«Якщо в 18 років накачати собі м'язи, а потім лягти на диван і забути про них, то дуже скоро вони атрофуються. І з ефективністю роботи мозку відбувається те ж саме».
Тому, якщо творчо підійти до «тренувань», то можна досягти значних результатів:

1. Більше читай
Чим складніше і незвичніше будуть книги, тим краще. Складні конструкції, довгі, розгорнуті речення, рідкісні слова, незрозумілі статті з наукових журналів і особливо вірші - справжнісінький «Растішка» для вашого мозку.


 2. Барабань по столу
А ще краще візьми за правило акомпанувати почутій музиці: на коліні, кришці столу або свіжокупленому тамтамі - не важливо. Долонями або паличками для їжі. Нейробіолог Аніруд Патель з Сан-Дієго вважає, що почуття ритму грає важливу роль в навчанні. Адже за нього відповідають базальні ганглії - частки мозку, залучені в моторні функції.

 3. Слухай класичну музику (тут стає цікаво)
Особливо Моцарта. У 1995-му психолог Френсис Раушер хитрістю заманила в кімнату тридцять щурів. Два місяці там періодично звучала Соната для двох фортепіано до мажор. Після експерименту з'ясувалося, що тварини стали не тільки краще танцювати, а й пробігати лабіринт швидше і з меншою кількістю помилок, ніж інша група щурів, які жили ці два місяці в тиші.
4. Грай в шахи, шашки та покер
Ці ігри прекрасно розвивають мислення. Якщо ви вважаєте, що граєте в шахи дуже добре, спробуй грати ще й на час, щоб бути прийнятим рішення витрачалося не більше хвилини.

5. Намагайся вгадати наступну фразу співрозмовника
Ребекка Сейкс з Массачусетського технологічного інституту впевнена, що при належному тренуванні люди зможуть розуміти оточуючих і зовсім без слів - по виразу обличчя, погляду й іншим подібним ознаками. За це відповідає секція мозку, яка знаходиться за правим вухом і відповідає за інтуїцію.

6. Заводь блог
Розповідаючи в ньому про події дня,ви не тільки навчитеся чітко формулювати думки, але й будете постійно думати над новими темами та колючими відповідями на питання відданих читачів.


7. Вивчи іноземну мову
Андреа Мечеллі, доктор неврології Лондонського університету, доводить, що людям, які знають кілька іноземних мов, легше перемикатися між різними розумовими завданнями. Додатковий поштовх у розвитку вашого мозку дасть новий спосіб вивчення незрозумілих іноземних слів.

8. Вирішуй кросворди
Дивно, але це діє: роботу мозку здорово підстьобують серйозні кросворди.

9. Гуляй
Досить три рази в тиждень по півгодини дефілювати навколо будинку, щоб на 15% краще концентрувати увагу, навчатися і абстрактно мислити. І справа тут не тільки в приливі кисню до наших нейронів: вчені з Інституту Солка довели, що помірне фізичне навантаження на свіжому повітрі змушує мозок нарощувати нові клітини.
10. Давай мозку відпочинок
Як би ви не були зайняті, в процесі розумової діяльності обов'язково потрібно відпочивати кожні годину-півтори. Наприклад, зробити прості фізичні вправи або просто походити коридором і випити чашечку кави. Вважай це необхідністю. Так аналітичні центри мозку краще перетравлюють накопичену інформацію і ні-ні та й прийдуть до якогось несподіваного висновку.

І останню пораду наша редакція додасть від себе. Більше поринайте у творчий процес: готуйте нові страви, співайте, танцюйте, майструйте, взагалі імпровізуйте. Подібне дозвілля змушує тренувати мозок разом із тілом. Такий процес дозволить нашим клітинам більше насичуватися киснем, що призведе до покращення мислення, гарного настрою та триматиме м’язи тіла в тонусі.