Новини

10 цікавих фактів про мистецтво

Цю статтю ми хочемо присвятити 10 цікавим фактам про мистецтво. Напередодні ми розглядали арт минулого в сучасному світі, багато хто з наших читачів підвищив собі настрій, завдяки цій статті. Отже, тема мистецтва продовжується. Б’ємося об заклад, що ви навіть не припускали де міг народитися Леонардо да Вінчі або яку картину Ван Гог намалював в психіатричній лікарні. Поїхали!

Де народився Леонардо да Вінчі?
image
Леонардо народився 15 квітня 1452 року в заміському будинку неподалік містечка Вінчі, недалеко від Флоренції. Його звали "Леонардо ді сер П'єро да Вінчі", що означає "Леонардо, син П'єро, з Вінчі".

При яких обставинах помер Ван Гог?
image
Після тривалих років частих нападів психічної хвороби, Вінсент Ван Гог помер у віці 37 років від вогнепального поранення. Загально прийнято, що це було самогубство, але зброю так і не знайшли.


Клод Моне 30 років свого життя перемальовував водяні лілії
image
Двісті п’ятдесят разів – саме таку кількість разів Клод Моне перемальовував водяні лілії - серію картин, що зображує сад художника в Живерні. В останні тридцять років його життя вони були головною темою його робіт.

Ван Гог написав своє найвідоміше полотно "Зоряна ніч"?
image
У психічній лікарні. Після нервового зриву в грудні 1888 року (коли він відрізав собі ліве вухо), Ван Гог добровільно звернувся до керівниці (черниці) лікарні (або притулку для душевнохворих) Сен-Поль-де-Мозоль, де він провів цілий рік. В цей період він написав свої найцінніші твори, в тому числі блакитний автопортрет і "Зоряна ніч".


Голі фрески від Мікеланджело в церкві
image
Написані персонажі в стилі "як Бог створив" шокувала багатьох. Деякі кардинали стверджували, що це занечищує церкву та вимагали видалення фрески. Папа Римський, однак, відкинув ці вимоги. Зрештою було вирішено переробити фреску так, щоб прикрити геніталії.


Сальвадор Далі розробив логотип Chupa Chups
image
Бренд Chupa Chups був заснований іспанцем Енріке Бернатом в 1958 році. Він справляв і продавав цукерки в Каталонії. Сьогодні бренд (і логотип) належить італійській корпорації, яка виробляє, в тому числі цукерки Mentos.

Пошкоджена та домальована картина після продажу
image
Полотно "№5 1948" - картина Джексона Поллока, яка в 2006 році була продана за $ 140 млн (друга найдорожча картина в історії). У 1949 році, як раз після написання картини Поллок продав її Альфонсо Оссора, під час перевезення до замовника, картина була пошкоджена. Поллок швидко замалював пошкодження, будучи впевненим, що клієнт "і так не зорієнтується".


Три найдорожчі картини світу

Леонардо да Вінчі, "Спаситель світу" - $ 450,3 млн
image
Віллем де Кунінг, "Обмін" - $ 300 млн
image
Поль Сезанн, "Гравці в карти" - $ 250 млн

image
Картина догори дригом
image
Картина Поля Гогена «Бретонська село в снігу» була продана на аукціоні після його смерті. Аукционер помилково повісив її догори ногами і виставив під назвою «Ніагарський водоспад».
image
Чому один з козаків на картині «Запорожці» сидить без сорочки?
image
На картині Рєпіна «Запорожці» тільки один козак за столом голий вище пояса. Справа в тому, що даний персонаж - завзятий картяр, біля нього якраз лежить колода. Коли в Січі грали на гроші, існувала традиція знімати сорочки, щоб ніхто не міг шахраювати, ховаючи карти в рукава.

Сподіваємося, ви пізнали для себе багато нового та мистецтво стало ще більше вас приваблювати. Гарного дня!