Новини

Антракт затягнувся. Коли розпочнеться концертна діяльність в Україні?

Представники сфери розваг намагаються привернути увагу влади до кризи івент-діяльності в державі. Ініціатором всеукраїнської акції "СтопКультурнийКарантін!" виступив музичний форум Kyiv Music Days. Організатори акцентують увагу на тому, що Кабінет міністрів України розробив детальний план виходу з карантину, включивши в нього кафе і ресторани, салони краси та ТРЦ. У той же час ні в одному з етапів не йдеться про видовищні заходи.


Максим Плахтій, засновник квиткового оператора Karabas.com, розповів в інтерв'ю бізнес-порталу delo.ua, що організатори заходів та агенції з продажу квитків на концерти тільки за місяць простою втратять близько 300 млн грн. За його словами, головна проблема полягає в невизначеності. Через те, що розвиток ситуації з COVID-19 неможливо передбачити, артисти не могли визначитися з тим, на який термін взагалі можна переносити виступи.
За два місяці карантину в країні українським музикантам все ж довелося приймати рішення щодо своїх концертів. Так, Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла", розповів, що музичний колектив змушений був перенести більше 25 виступів в рамках туру Hello на осінь і навіть на наступний рік.
"Через перенесення концертів в Україні та за її межами група втратила близько 1 млн грн. Але все ж це менш болісно, ніж якби нам довелося повністю скасовувати заходи» - каже артист.

Людмила Мухарська, епідеміолог і заслужений лікар України, вважає, що поки говорити про відновлення концертних заходів в країні передчасно. "Єдиним на сьогодні методом профілактики COVID-19 залишається роз'єднання людей.
У той же час експерт вважає, що рішення про відновлення концертної діяльності повинно прийматися поступово, в залежності від того, про які майданчики для виступів йде мова.

 "Треба дивитися на розташування концертної зали, на їх місткість, а також на те, чи будуть вони здатні забезпечити протиепідемічні заходи чи ні", - зазначає Мухарська.
У більшості європейських країн вже запустився поступовий процес пом'якшення карантинних заходів. У той же час багато держав поки не готові вирішувати такі масові заходи, як концерти або фестивалі.


Як би там не було, навіть в тих європейських країнах, де концерти не планують проводити цього літа, є чіткі терміни заборони, що дає можливість учасникам ринку розуміти свої позиції. В Україні ж представники сфери інтертейменту цього позбавлені. Можливо, акція "Стоп культурний карантин!" як раз приверне увагу влади до розробки спільного рішення.