Новини

Там, де живе казка: бібліотеки як у Хогвартсі


Бібліотека – це не завжди пил та сумні стелажі з застарілими корінцями книг. Ми зібрали список з найчарівніших місць де живуть казкові герої літературного світу, всезнаючі енциклопедії та словники.

Rijksmuseum Reading Room, Амстердам

image

У бібліотеку не пускають людей молодше 16 років. А в залі постійно працює людина, яка завжди допоможе з пошуком потрібної інформації або книги.

Real Gabinete Portugues de Leitura, Ріо-де-Жанейро

image

Бібліотека була побудована в 1837 році групою іммігрантів з Португалії. У той час це була перша будівля, яку звели для розвитку португальської культури в країні.

У будівлі зібрано близько 350 тисяч рукописів і книг. Крім цього, там зберігається велика колекція картин.

Strahov Monastery Library, Прага

image

Одна з найвідоміших бібліотек світу розташована в Страговського монастиря в Чехії. Це місце щорічно відвідують дуже багато туристів.

Книги в бібліотеці розділені на 2 зали: духовна і філософська література. До того, крім бібліотеки, монастир славиться своїми пивоварнями.

Admont Abbey Library, Австрія

image
Бібліотека розташована в абатстві Адмонт і була побудована в 1776 році. Її довжина становить 70 метрів, а ширина - 14 метрів: це найбільша бібліотека при монастирі.

Колекція налічує близько 70 тисяч книг. Інтер'єр будівлі прикрашав своїми фресками Бартоломео Альмонтонте і скульптурами Йосип Стаммель - вони вважалися одними з кращих художників свого часу.


Trinity College Library, Дублін

image


Це найстаріша бібліотека в Ірландії - її історія починається в 1592 році. Сьогодні в стінах будівлі зберігається близько 5 тисяч різних журналів, книг і рукописів.

У бібліотеці Трініті Коледжу зберігається знаменита середньовічна Келльська книга: чотири Євангелії разом з тлумаченнями, які прикрашені мініатюрами і візерунками.


Suzzallo Library, Вашингтон

image

Це найвідоміша будівля у Вашингтоні і головна бібліотека університету. Її назвали на честь президента закладу, який пішов у відставку в 1926 році.

Canadian Library of Parliament, Оттава

image

Найпопулярнішою і найкрасивішою частиною бібліотеки є її стара частина, яка залишилася недоторканою за весь час існування будівлі. Інші частини були відремонтовані після пожежі в 1916 році.

Наша коротка екскурсія назбігла кінця, сподіваємося, вам було цікаво. дізнатися більше про дивовижну архітекуру світу можна в нашій попередній статті.