Новини

День міста 2021. Що чекає на мешканців і гостей Маріуполя?

25 вересня Маріуполь готується відсвяткувати свої 243 роки. Що чекає на маріупольців і гостей міста? Давайте дізнаємось разом!

Святкування Дня міста відбудеться в декілька етапів.
25 вересня:
1. Свято «Мега Йорти» в Ювілейному парку ім. Гурова;
2. Великий святковий концерт на площі Свободи та Миру;
3. Піротехнічне шоу (площа Свободи та Миру).

25 і 26 вересня:
1. Фестиваль регіональної кухні «Goby Fest» на новому пірсі (територія Яхт-клубу «Азовсталь»);
2. Перший книжковий фестиваль Mariupol Open Book на Театральній площі.

Як повідомляє https://mrpl.city, святкування розпочнуться в Ювілейному парку ім. Гурова, який представлять після реконструкції. Відкриття парку присвячується 30-річчю Незалежності України і 200-річчю Грецької революції. Там пройде фестиваль грецької культури «Мега Йорти». Останній раз в Маріуполі «Мега Йорти» відзначали 30 років тому.

Маріупольці побачать театралізовану ходу за участю 90 грецьких товариств з різних куточків України та спортивне змагання - куреш.
На новій сцені парку виступлять художні колективи і співаки з Греції. Також жителів порадують грецької кухнею та фотозонами.

Далі публіка може переміститися на площу Свободи та Миру (на пр. Миру), де о 18:00 розпочнеться великий святковий концерт. Насичену програму для маріупольців вже підготували: маріупольський кавер-бенд Endorphins, Володимир Дантес, українська інді-група «Один в каное». Хедлайнером вечора запрошено групу «Бумбокс», яка дуже вдало перетворює концерти просто неба на затишні і камерні вечори.
І завершить святкування піротехнічне шоу.

В рамках проекту «Велика культурна столиця України 2021», 25 і 26 вересня буде проходити фестиваль регіональної кухні «Goby Fest» та перший книжковий фестиваль Mariupol Open Book, на який привезуть близько 30 українських видавництв.


Фестиваль регіональної кухні «Goby Fest» запропонує покуштувати різні страви української, грецької, німецької, польської та єврейської кухні, які приготують для відвідувачів учасники шоу «МастерШеф». Саме зараз йде збір улюблених сімейних рецептів маріупольців, за якими для фудкорту і приготують смакоту. Зірковими гостями фестивалю стануть співачка Jerry Heil і група Шмальгаузен.
Тож, запрошуємо вас на святкування, буде цікаво та смачно!