Новини

Як музика впливає на людину?


«Пам'ятаю коли вперше музика змусила мій мозок працювати в рази швидше, прокручувати моменти з минулого, судорожно хапатися за життєві ситуації і проявляти справжню живу емоцію. Це сталося під час прослуховування треку "Clubbed to Death", автор Rob Dougan. Справа була на уроці музики, десь в третьому класі. Вчителька включила трек і попросила весь клас написати те, що ми відчуваємо.

З того самого моменту ця робота була для мене "ідеальною" музикою. Вона змогла підкорити світ і пробудити емоцію, а головне сльози, вони і є справжнім показником непідробною правди у звуці.
image
Музика Роба Доугана найбільше вплинула особисто на мою творчість (як і в цілому вся "Матриця" змінила філософію мого мислення). Вона показала правильне поєднання мети композиції і її реалізації».
Ці слова належать справжньому цінителю музичного середовища, представнику сучасності та мешканцю нашого міста. Музикант за фахом, звукорежисер, гітарист, керівник бенду «The Illusion» Дмитро Проскурін з третього класу почув своє покликання та назавжди зв’язав життя з музикою.

image
Сьогодні ми розповімо що таке звук і як він впливає на людину.
"Ті, хто танцювали, здавалися божевільними тим, хто не міг почути музику."
Фрідріх Вільгельм Ніцше

Звук - фізичне явище, що представляє собою поширення у вигляді пружних хвиль механічних коливань у твердій, рідкому або газоподібному середовищі. У вузькому сенсі під звуком мають на увазі ці коливання, що розглядаються в зв'язку з тим, як вони сприймаються органами чуття тварин і людини.

image
Саме з того моменту як ви почули будь-який звук, ваше вухо надсилає електричний імпульс в мозок і він починає аналіз. Спочатку він асоціює звук на дві категорії: небезпечно чи ні. У цей момент він підганяє звук під асоціативну картинку (різкий звук гальм, крик дитини, звук музичного інструменту).
Ваш мозок завжди намагається домалювати мелодію, і найчастіше, коли це відбувається правильно, то у нас з'являються "мурашки по шкірі".

Уявіть як багато в нашому світі залежить від звуку, як багато інформації ми отримуємо через нього, і наскільки сильно він впливає на наші почуття? Ось як наш експерт пояснює це явище:

«Коли музика підкріплюється емоційним хвилюванням (в хвилини щастя або горя), наш мозок запам'ятовує цей момент і кожне нове прослуховування він буде вести вас тією ж дорогою емоційного сплеску. Що цікаво, так це те, що при прослуховуванні сумної музики eargasm (або "фріссон" - саме так називається це відчуття науковою мовою), зустрічається частіше.
image
Так ось, як не дивно б це звучало, але відчуття трагедії в мистецтві відчуваються нами як eargasm бо мозок виділяє при цьому "дофамін" - гормон задоволення. Саме за допомогою таких дій ми можемо згладжувати внутрішній біль і рятуватися від нервових зривів».
Автор повинен зробити все можливе щоб слухач відчув це відчуття.

Музика - це не Бах, і не Бетховен, а консервний ніж для відкривання душі.
Генрі Міллер

Музичний світ настільки всебічний, наскільки людині дозволяє уява його відчувати та створювати. Якщо вам сподобалася тема цієї статті, запрошуємо вас завітати до блогу Dmitry Proskurin та вивчити цей феномен детальніше.