Новини

Книги з доповненою реальністю або як закохати дітей у читання

Інноваційні технології проникають у нові сфери життя, так популярним у світі стає використання в книгах доповненої реальності (AR-augmented reality). Особливо доцільно використовувати такі технології у дитячій літературі. AR-книги здатні залучити до читання сучасних дітей, які з ранніх років живуть із гаджетами в руках.

Незважаючи на популярність AR-книг, що росте, в інших країнах, в Україні подібні проекти з'являються рідко і сприймаються як щось незвичне.


Навесні 2021 року, у розпал карантину, в Україні з'явилося дитяче видавництво «Біла Сова», яке використовує анімацію та доповнену реальність у кожній книзі. За півроку видавництво випустило 4 книги, кожна з яких стала хітом продажу на порталі Yakaboo (на момент виходу матеріалу). Оживаючі картинки справді привертають увагу читачів. До того ж процес інтерактиву є простим і зрозумілим — не потрібно завантажувати окрему програму, достатньо зайти Instagram-сторінку видавництва та скористатися спеціальними ефектами.


Як зазначають видавці «Білої Сови»:
«Ми новачки в книговидавничому бізнесі і опинилися тут практично випадково. Для нас це теж цікава пригода.


У роботі над третьою книгою - "Попелюшка" - видавництво пішло на цікавий крок. Казка вийшла у співпраці з модними брендами, а також для неї було створено нішевий парфум Cinderella Before The Ball («Попелюшка перед балом»). Перші сто покупців одержали книги зі сторінками, надушеними цим ароматом.


Ми хотіли поекспериментувати із доповненою реальністю ще й на рівні ольфакторних відчуттів, створити для читача атмосферу свята та підготовки до балу. Це неймовірне відчуття – відкривати книгу та вдихати запахи іншої епохи.

Особливий аромат для Попелюшки створила українська парфумерія Ната Дишлюк. В основі парфумів лежать троянда, жасмин та іланг-іланг.

За відгуками бачимо, що читачам сподобався експеримент. Однак постійно залучати рекламодавців не плануємо, лише коли це буде доречним».

Дитячі книги ніколи не втратять популярність завдяки своїй тактильній взаємодії. Дітям важливо тримати книгу в руках та розглядати картинки. При цьому доповнена реальність — ще один вагомий аргумент, здатний зробити читання з початку цікавої книги ще більш захоплюючим заняттям для сучасної дитини. Звичайно, час покаже, наскільки вдалими є ідеї «Білої Сови».

Команда "Білої Сови" планує продовжувати експерименти. Вже скоро вийде ще одна казка, під яку створюється незвичайний аромат, в якому поєднується тепло троянди та свіжість, що холодить. До цієї казкової історії вже готовий буктрейлер, який скоріше схожий на маленький мультфільм.