Новини

Привид опери: 5 найкрасивіших театрів світу

Театр починається з вішалки, а оперний театр – з вражаючої архітектури будівлі. Всі оперні театри поєднує одне - любов до мистецтва. І нас дуже надихнула тема зрівняння архітектури театрів минулого та сьогодення.

Наша редакція пропонує вам поринути в історію та архітектуру 5-ти найкрасивіших театрів світу.

1. Опера проти сумних спогадів

Після замаху на життя Наполеона III у 1858 році, на території будівлі старої опери, імператор відмовився відвідувати її, і зажадав збудувати нову споруду. Архітектором став Шарль Гарньє. Роботи зі зведення опери тривали 15 років - з 1860 по 1875 з численними перервами через війну 1870 року. Давайте подивимось якою вийшла опера Гарньє в Парижі, Франція.

2. Оперний театр у вигляді синусоїди

Завдяки опукло-увігнутій конфігурації будівлі з білих алюмінієвих панелей архітектори називають об'єкт синусоїдою. Будівництво цього культурного центру (значну частину якого займає опера) велося за проектом архітектурного бюро MAD Architects з 2010 до 2015 року в Харбіні, Китай. Доступ на територію та до будівлі опери вільний: потрапити туди можуть усі охочі.

3. «Війна та мир» у Сіднеї за 102 мільйони доларів

Сіднейський оперний театр (Австралія), побудований за проектом датського архітектора Йорна Утзона, було відкрито 1973 року королевою Великобританії Єлизаветою II. Планувалося, що будівництво театру займе 4 роки і коштуватиме 7 мільйонів австралійських доларів, проте опера будувалася 14 років і коштувала 102 мільйони доларів.

Урочисте відкриття супроводжувалося феєрверком та виконанням Дев'ятої симфонії Бетховена. Першою виставою, виконаною в новому театрі, стала опера С.Прокоф'єва «Війна та мир».

4. Високотехнологічний оперний театр в Осло, Норвегія

Будівництво театру здійснювалося архітектурним бюро Snøhetta протягом 4-х років – з 2003 до 2007 року. Сцена оперного театру в Осло є однією з найтехнічніших у світі. Вона складається з 16 незалежних майданчиків, кожен із яких може підніматися, нахилятися і навіть обертатися. Дах будівлі побудований під ухилом і веде до самого рівня землі, тим самим створює велику відкриту площу, якою можна прогулятися і насолодитися панорамним видом Осло.

5. Театр на честь одруження

Будівництво Маркграфського театру в Байройті було присвячене одруженню Єлизавети Фрідерики Софії Бранденбург-Байрейтської, дочки маркграфа Фрідріха III Бранденбург-Байрейтського, з герцогом Карлом Євгеном Вюртембергським. Будівля театру була споруджена в 1744 - 1748 роках за проектом архітектора Жозефа Сен-П'єра.

Це найкрасивіший бароковий театральний зал Європи, що зберігся до наших днів. Театр включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Та наостанок бонус: вражаючі завіси оперних театрів світу

Королівський оперний театр Швеції, Стокгольм, Швеція
Палац Гарньє Париж, Франція
Оперний театр Сан-Карло
Театр Колон, Буенос-Айрес