Новини

Меч гетьмана Петра Сагайдачного привезуть в Україну

Меч гетьмана Петра Сагайдачного привезуть в Україну для експонування до вшанування 400-річчя його смерті. Про це повідомило Міністерство культури.
Про привезення меча Петра Сагайдачного домовився міністр культури України Олександр Ткаченко з главою міністерства культури Польщі Пьотром Глінським.
На фото копія меча Петра Сагайдачного, що зберігається в Україні

Сам меч наразі перебуває у зброярні Вавельського королівського замку у Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

«Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України памятки», – повідомив Ткаченко.

Петро Сагайдачний – український полководець, політичний діяч та гетьман Війська Запорозького. Організував низку успішних походів проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царств. Помер він у квітні 1622 року у Києві. У 2020 році ПЦУ затвердила рішення УАПЦ від 2011 року про канонізацію Сагайдачного.

Нагадаємо, що раніше до України вперше за 311 років доставили оригінал Конституції Пилипа Орлика. Зробили це з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України.

Інформацію взято з порталу: https://zaxid.net/news/