Новини

Про майбутні проєкти, розвиток міста — «Український дім» й Українська академія лідерства розпочали співпрацю


Останнім часом у Маріуполі впроваджують багато ініціатив. Приємно спостерігати, як наше місто розвивається, але ще краще долучатися до цього процесу. Вагому роль у цьому відіграє молодь, серед них — студенти Української академії лідерства. УАЛ — це програма неформальної освіти для молоді 16-20 років, яка допомагає знайти своє призначення, пізнати країну та світ, усвідомлено обрати майбутню професію та розкрити лідерські якості. В основі навчання — три елементи розвитку: фізичний, емоційний та інтелектуальний. Упродовж десяти місяців студенти здобувають навички проєктного менеджменту, аналізу суспільних викликів, самопізнання. Особливістю неформальної освіти є те, що студенти не тільки отримують теоретичні знання, а й реалізовують їх на практиці. Наразі є сім осередків УАЛ, один з яких відкрили у 2019 році в Маріуполі. Це стало можливим за сприяння Маріупольської міської ради та за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
image

Студенти Академії у Маріуполі не лише проходять програму з неформальної освіти, а й взаємодіють з громадою. Першим масштабним проєктом, до якого УАЛ залучив маріупольську молодь, став форум «Кожне завтра розпочинається вже сьогодні». Також серед реалізованих проєктів – благодійна акція для дітей зі шкіл-інтернатів «Миколай про тебе пам’ятає», спортивний нетворкінг «Магія ранку», вертепування на сході України. Окрім цього студенти організовують події для громади, долучаються до міських заходів та волонтерять.
image

Однак все це не було б можливим без співпраці з місцевою владою, бізнесом й громадськими організаціями, платформами, серед яких – Міський палац культури «Український дім». Так, студенти УАЛ вже долучилися до організації ярмарку професій «Схід та Захід разом», що відбувся восени. Надалі «Український дім» та Українська академія лідерства планують співпрацювати тісніше.
image

«Це принесе різноманіття в культурне середовище Маріуполя, сприятиме залученню молоді до активної позиції, а також дасть змогу вивчати українську мову неформально», — зазначає режисерка МПК «Український дім» Катерина Кацаран.

Одна з відкритих подій, яка відбудеться вже 8 лютого – українські вечорниці. Захід дасть змогу поринути в українські традиції. Гості отримають змогу послухати українських пісень, долучитися до забав, а також почастуватися українськими стравами. «Зазвичай вечорниці у нас асоціюються лише з ворожінням на Андрія, однак раніше їх проводили під час усього осінньо-зимового періоду. Я дуже радий, що наші студенти разом із місцевою молоддю пригадають давні українські традиції та познайомляться ближче під час вечорниць-забав. Сподіваюся, що це стане регулярною платформою для спілкування та осучаснення народних традицій», – розповідає ментор з комунікацій Олександр Тирон.
image

Окрім цього студенти УАЛ запускають майстерню української мови у МПК «Український дім». Мовна майстерня стане майданчиком для практики української в побуті, надасть можливість подивитися або почитати матеріали української, обговорити їх, пограти в ігри, покращити свої знання з граматики й лексики. «Ми не хочемо, щоб майстерня навчала тільки правил, тому що тоді вона буде нудною. З допомогою різноманітних видань, книжок, блогів, ми хочемо показати, що український культурний продукт – це класно, він існує та розвивається. Цим самим надихнути людей спілкуватися державною мовою», – розповідає організаторка мовного клубу, студентка УАЛ Марія Клименко.
image
image

Ми сподіваємося, що попереду УАЛ чекає плідна співпраця з Українським домом та багато цікавих подій. Для того, щоб вчасно долучитися до заходів, приєднуйтесь до УАЛ Маріуполь у фейсбук (https://www.facebook.com/ual.mariupol/) і інстаграм (https://www.instagram.com/ual.mariupol/) й слідкуйте за подіями на сторінці МПК «Український дім».
image
image
image

Статтю підготували: Богдана Капіца й Анна-Марія Ріміханова, студентки Української академії лідерства