Новини

Антистрес рекомендації від психологів


Сьогодні з різних джерел соціальних мереж на людину ллється нескінченний потік негативної інформації, що так чи інакше пов’язана з темою COVID-19. Наразі активність інтернет-користувачів зросла, тому дуже важливо для профілактики стресу і підтримки повноцінного психічного здоров'я щодня наповнювати себе позитивними враженнями та емоціями. І нехай в нашій добірці немає пункту перегляду відео з котиками, ми все одно запевняємо, що ці вправи поліпшать вам настрій та допоможуть відволіктися від переживань.

Заміняйте негативні слова під час розмови

У багатьох людей спрацьовує стереотип негативного життєвого світосприйняття. Спробуйте відстежувати негативні думки і міняти на менш катастрофічні за змістом, а саме:


  • «Повинен» - на слова: «може, можу, хочу ...».
  • «Завжди так» - на: «іноді, в якихось випадках».
  • «Біда» - на слова: «проблема, питання».
  • «Суцільний кошмар» - на: «витривалий період».


image

З такою практикою, ви помітите, що життя поступово позбавиться гострих кутів, а мозок розучиться шаблонно реагувати на новини ззовні. Попереджаємо: спочатку буде необхідно докласти до цього зусилля, але через деякий час ви помітите, що відстежувати і змінювати думки стає дедалі легше.

Цікавтесь новою інформацією

Цікавтесь новою ще невідомою вам інформацією: стравами різної національної кухні, іноземними мовами, національним одягом, культурою різних народів. Вивчайте енциклопедії, розгадуйте кросворди. Завітайте до музеїв та театрів в режимі онлайн, добірка з яких знаходиться у нашій попередній статті.

Допомагайте

Допомога – річ невід’ємна, і коли увесь світ потребує її, ви здатні не залишитися осторонь і зробити свій внесок.

  • Беріть участь в якості волонтера з пошиття масок для обличчя, розповсюджуйте їх серед знайомих.

  • Допомагайте літнім людям в покупці їжі. Так як вони знаходяться у групі ризику, дідусі та бабусі будуть вам щиро вдячні за зайвий похід в магазин, до того ж, очікування в черзі зросло, а це ще одна загроза їх здоров’ю.

image

Спілкуйтеся з природою

Зайвим не буде переїхати на час самоізоляції в селище або на дачу. Свіже повітря, тиша та спілкування з природою через господарчі справи покращують настрій та самопочуття. Якщо такої можливості немає, вирощуйте квітучі рослини в будинку, піклуйтеся про них частіше, або разом з дітлахами покорміть птахів, зробіть годівницю чи шпаківню.

Відпочивайте від інформації

Впровадьте години без інтернету, і в цей час освоюйте дихальні, релаксуючі або медитативні техніки розслаблення і гармонізації емоційно-особистісної сфери, спробуйте йогу, кольоротерапію, арт-терапію, танці, спів, підберіть те, що підходить і допомагає саме Вам. Корисні ідеї чим зайнятися у вільний час, можна знайти в одній з наших статей.

image

Інформацію для цієї статті зібрано на основі порад психологів країн СНД. Будьте здорові та щасливі!