Новини

14 лютого - Свято всіх закоханих: цікаві факти

День святого Валентина почав набувати широкої популярності лише у XIX столітті у Великій Британії. Пізніше свято стали відзначати у США. Цього дня молоді люди мали витягувати з чашки записки з іменами знайомих дівчат. Парачки, що утворилися в результаті, протягом року були «Валентинами» і приймали знаки уваги один одного.

У середині XIX століття за розкручування свята взялися комерсанти. 14 лютого закохані влаштовують одне одному романтичні побачення, скуповують листівки у формі серця – «валентинки» – та інші милі подарунки: плюшеві іграшки, парфуми, букети квітів, цукерки тощо.

У різних країнах склалися традиції святкування Дня святого Валентина. Так, у Японії прийнято дарувати шоколад. Цього дня японка може, не соромлячись, зізнатися чоловікові у коханні.

В Англії 14 лютого дівчата ворожили на нареченого. Було таке повір'я: якщо у цей день побачити малинівку — це значить, чоловік буде моряком, горобця — вийдеш заміж за бідну людину, щигий - віщував багатого чоловіка.

Арт "Птаха щигій"

На початку XIX століття в Америці нареченим було прийнято дарувати марципани - досить дорогі на ті часи ласощі. Зараз жінкам дарують шоколад, цукерки та карамель червоного та білого кольорів, що символізують любов та чистоту.

Цукерки марципани

Французи дарують своїм обраницям прикраси та ювелірні коштовності.
Багато хто вірить, що якщо зробити пропозицію на 14 лютого або зіграти у цей день весілля, шлюб буде щасливим та міцним.

При цьому про святого Валентина та релігійні витоки свята згадують вкрай рідко. У православній традиції покровителями сім'ї та шлюбу здавна вважаються святі Петро та Февронія.

Подружжя святих Петра та Февронії